Aktualności

Łukowska drogówka podsumowała weekend

Ponad 100 przekroczeń prędkości i 2 zatrzymane prawa jazdy. To efekty pracy mundurowych z łukowskiej drogówki w trakcie minionego weekendu „Niechlubnym rekordzistą” był 34-latek, który jechał w Kosutach z prędkością 141 km/h. Kierujący „dostał” mandat, punkty karne i już stracił prawo jazdy.

W miniony weekend policjanci z łukowskiej drogówki sprawdzali prędkość aut poruszających się po drogach, między innymi  w miejscowościach, gdzie według informacji naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa kierujący pojazdami przekraczają dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość. 

Funkcjonariusze w tym czasie skontrolowali wiele pojazdów, wśród nich ponad stu jechało z prędkością niedozwoloną. Każdy z nich poniósł już konsekwencje, a ich „konta” wzbogaciły się o punkty karne. Wśród nich znaleźli się też i tacy, którzy  przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą okazał się 34-latek z gminy Stanin, który kierował swoim motocyklem  w obszarze zabudowanym i jechał w Kosutach z prędkością 141 km/h. Mężczyzna nie kwestionował pomiaru miernika prędkości i „dostał” 2500 złotych mandatu. 34-latek już stracił prawo jazdy, a na jego konto „wpadło” 15 punktów karnych.

Prawo jazdy stracił też 41-latek z gminy Wojcieszków, który jechał w sobotę na ulicy Wojska Polskiego z prędkością 114 km/h. Punkty karne i 2000 złotych mandatu to dodatkowe konsekwencje z jakimi się spotkał

Kolejny raz apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Nieustannie przypominamy, że w Polsce obowiązują następujące limity prędkości:

Obszar zabudowany – 50 km/h

Poza obszarem zabudowanym :

Droga jednojezdniowa – 90 km/h

Droga dwujezdniowa – 100 km/h

Drogi ekspresowe:

Droga jednojezdniowa – 100 km/h

Droga dwujezdniowa – 120 km/h

Autostrady – 140 km/h

Strefy zamieszkania – 20 km/h.

 asp. szt. Marcin Józwik

 

Powrót na górę strony