Aktualności

(Nie)trzeźwy poranek

Data publikacji 27.06.2024

Pomimo apeli nie spada liczba nietrzeźwych kierowców zatrzymywanych przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. Policjanci przeprowadzili dzisiaj działania pod nazwą "Trzeźwy poranek". W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach, funkcjonariusze w różnych miejscach naszego miasta skontrolowali trzeźwość kilkuset kierowców. Czterech kierujących jechało „na podwójnym gazie”.

Policjanci pełniący służbę dzisiejszego ranka na terenie miasta, zwrócili szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz sposób przewożenia pasażerów w pojazdach. Podczas działań trwających zaledwie 3 godziny skontrolowano kilkuset kierowców. Ujawniono jednego kierującego, który znajdował się w stanie nietrzeźwości oraz trzech w stanie po użyciu alkoholu. Każdy, kto łamie przepisy ruchu drogowego musi liczyć się z konsekwencjami.

Na ulicy Radzyńskiej 29- letni mieszkaniec gminy Wiśniew kierował pojazdem marki Skoda mając 0,34 promila alkoholu w organizmie, na ulicy Międzyrzeckiej 34-letni łukowianin prowadził pojazd marki Volvo mając 0,34 promila alkoholu w organizmie. Niewiele mniej alkoholu wydmuchał na ulicy Łapiguz 45-letni mieszkaniec Stoczka Łukowskiego legitymując się wynikiem 0,24 promila. Niechlubnym rekordzistą dzisiejszego poranka był 50- letni mieszkaniec Łukowa podróżujący pojazdem marki Fiat. W jego przypadku alkomat pokazał 0,66 promila alkoholu.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi co najmniej 3-letni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, a nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że kierujący powinien zawsze prowadzić pojazd zgodnie z przepisami prawa i bezwzględnie być trzeźwym! Prowadząc pojazd odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale też za bezpieczeństwo innych użytkowników dróg. Dane statyczne z minionych lat dowodzą, że mimo apeli ujawniana jest bardzo duża liczba nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, a zagrożenie z ich strony jest na bardzo wysokim poziomie. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza czas reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości.

 

młodszy aspirant Maciej Zdunek

 

Powrót na górę strony