Aktualności

Zabezpieczone narkotyki, automaty do gier i odzież z podrobionymi znakami firmowymi

Data publikacji 24.06.2024

W czwartek łukowscy policjanci z razem z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego ujawnili i zabezpieczyli automaty służące do prowadzenia gier bez wymaganej koncesji. Funkcjonariusze zatrzymali tam mężczyznę z narkotykami i zabezpieczyli w nielegalnym salonie gier kilka tysięcy złotych. W sobotę funkcjonariusze zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami towarowymi różnych marek.

W czwartek łukowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej weszli do niewielkiego domku stojącego na terenie jednej z posesji w Łukowie. Z ich ustaleń wynikało, że prowadzone są tam gry hazardowe bez wymaganej koncesji lub zezwolenia.

Informacje funkcjonariuszy potwierdziły się. W lokalu zainstalowanych było 5 automatów służących do prowadzenia gier hazardowych. Mundurowi zabezpieczyli urządzenia i zatrzymali 28-letniego mężczzynę organizującego nielegalne gry przy którym dodatkowo ujawnili amfetaminę. W domu zatrzymanego meżczyzny funkcjonariusze znaleźli ponadto kilka gramów marihuany. Przeszukując lokal policjanci zabezpieczyli w nielegalnym salonie gier na poczet przyszłych kar- kilka tysięcy złotych.

28- latek za posiadanie narkotyków i zorganizowanie nielegalnych gier usłyszał już zarzuty. Zgodnie z ustawą o  grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Kolejny cios z przestępczość gospodarczą policjanci z tego samego wydziału zadali w sobotę w Okrzei. Podczas przeszukania pojazdu ciężarowego oraz stoiska handlowego na jednym z targowisk ujawnili 421 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi różnych marek. Z informacji jakie posiadali policjanci wynikało, że 78- letni mieszkaniec Warszawy pokątnie oferuje do sprzedaży odzież światowych marek z podrobionymi znakami towarowymi. Zgodnie z zapisamy Ustawy Prawo Własności Przemysłowej mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Maciej Zdunek

Powrót na górę strony