Aktualności

Dzisiaj prowadzimy akcję "Prędkość"

Dzisiaj na drogach powiatu łukowskiego prowadzimy ogólnopolską akcję „Prędkość”. Kontrolujemy prędkość kierujących pojazdami zarówno statycznie, jak i dynamicznie, przy użyciu mierników prędkości i videorejestratorów. W działaniach zaangażowani są przede wszystkim policjanci z łukowskiej drogówki, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom na drodze. Apelujemy o przestrzeganie przepisów drogowych!

Prowadzone przez policjantów wzmożone działania oraz codzienna ich służba dowodzą, że niestety nie wszyscy kierujący przestrzegają ograniczeń prędkości. Wypadki, których przyczyną jest nadmierna prędkość generują najwięcej ofiar śmiertelnych. Nadmierna prędkość zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pieszym i rowerzystom, których nie chroni karoseria samochodu.

Dzisiejsza akcja „Prędkość” prowadzona jest w całym kraju.  Należy więc spodziewać się większej ilości patroli na drogach. Od rana na drogach naszego powiatu kontrolujemy prędkość kierujących pojazdami zarówno statycznie przy użyciu mierników prędkości jak i dynamicznie przy użyciu videorejestratorów.  Bierzemy pod uwagę szczególnie te miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. W działaniach zaangażowani są przede wszystkim policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom na drodze.

Kierujący, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów, a zwłaszcza ci, którzy rażąco przekroczą dozwolone limity prędkości, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Powrót na górę strony