Aktualności

Przed wyjazdem sprawdź autobus

Pogodne dni i wiosenno-letnia aura wiążą się z zwiększoną liczbą zorganizowanych wyjazdów autokarowych. Przed wyjazdem warto wezwać patrol policji, który dokładnie sprawdzi stan techniczny pojazdu oraz trzeźwość kierowców.

Okres wiosenno-letni i zbliżające się wakacje to szczególny okres, w którym ruchu autokarów nasila się w związku z wyjazdami podróżnych do miejsc letniego wypoczynku.

Przypominamy jednocześnie, że policjanci w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dzieci i młodzieży przygotowali wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Aby zgłosić taką kontrolę należy zadzwonić do Komendy Powiatowej Policji wŁukowie - tel. 47 814 72 10 lub 47 814 72 72.

Jednocześnie informujemy, że na stronie BezpiecznyAutobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

Jeśli nauczyciel, rodzic czy organizator wyjazdu będzie miał jakiekolwiek podejrzenia, dotyczące stanu technicznego autokaru lub stan trzeźwości kierowcy będzie budził wątpliwości, należy swoje wątpliwości zgłosić policjantom.

asp. szt. Marcin Józwik

Powrót na górę strony