Aktualności

Powiatowe finały turniejów rozstrzygnięte

Miniony tydzień łukowskiej drogówki stał pod znakiem turniejów adresowanych do dzieci i młodzieży. W czwartek na terenie I Liceum Ogólnokształcącym imienia Tadeusza Kościuszki w Łukowie odbył się Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny na szczeblu powiatowym. Natomiast w piątek na terenie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łukowie odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Już niebawem zwycięzców czekają zmagania w turnieju na szczeblu wojewódzkim, w którym będą reprezentowali powiat łukowski.

W miniony czwartek młodzież szkół ponadpodstawowych z naszego powiatu rywalizowała o wejście do finału wojewódzkiego w  Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn. Konkurencje na szczeblu powiatowym z jakimi zmagali się uczniowie to między innymi jazda samochodem z talerzem Stewarda, jazda motorowerem na torze przeszkód, wykazanie się umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas zmagań młodych ludzi obecni byli policjanci, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem turnieju. Dla drużyn przewidziany był także test z przepisów Prawa o Ruchu Drogowym.

Drużyną, która uzyskała najlepszy wynik w końcowej klasyfikacji była reprezentacja z I Liceum Ogólnokształcącego imienia Tadeusza Kościuszki w Łukowie. I to właśnie uczniowie tej szkoły będą reprezentowali powiat łukowski w turnieju na szczeblu wojewódzkim.

W piątek natomiast na terenie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łukowie odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Turniej jest imprezą ogólnopolską skierowaną do dzieci i młodzieży szkół podstawowych. Do rywalizacji przystąpiło 14 drużyn ze szkół podstawowych powiatu łukowskiego.

Po przeprowadzeniu testu wiedzy z bezpieczeństwa ruchu drogowego i sprawdzeniu umiejętności na rowerowym torze przeszkód w kategorii pierwszej szkół podstawowych zwyciężyła drużyna ze Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębowicy, zaś w kategorii uczniów klas VI – VIII sukces osiągnęła ekipa z Zespołu Szkół w Krynce.

Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat łukowski w etapie wojewódzkim, które odbędą się w Chełmie i Łęcznej.

Wyrażamy serdeczne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu turniejów oraz wszystkim tym, dzięki którym zmagania stały się atrakcyjniejsze i stały na bardzo wysokim poziomie.

 

asp. szt. Marcin Józwik

 

Powrót na górę strony