Aktualności

"Brawura" na drogach powiatu łukowskiego

Data publikacji 12.04.2024

Dzisiaj na drogach powiatu łukowskiego policjanci z drogówki prowadzą działania "BRAWURA". Szczególnie zwracają uwagę na wykroczenia popełniane wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, a także na przekraczanie dozwolonej prędkości w pobliżu przejść dla pieszych. Nie tylko dzisiaj wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drodze.

Dzisiaj na drogach powiatu łukowskiego prowadzimy działania „BRAWURA”. To już kolejne tego typu działania realizowane przez łukowską drogówkę. Ich głównym celem jest poprawienie stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci będą reagować na naruszenia przepisów ruchu drogowego, które są głównymi przyczynami zdarzeń drogowych. W swoich działaniach policjanci zwrócą też uwagę na wykroczenia popełniane wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, a także na przekraczanie dozwolonej prędkości w pobliżu przejść dla pieszych. Oprócz kierujących samochodami policjanci będą sprawdzać zachowanie motocyklistów na drodze.

Na wielu drogach w całym kraju pojawili się już fani jednośladów. Plusowe temperatury, sucha nawierzchnia i coraz dłuższy dzień to dla motocyklistów wyraźna oznaka, że zima już za nimi i czas na przesiadkę z samochodu na dwa kółka. My przypominamy, a Ty motocyklisto pamiętaj, że drogi publiczne to nie są tory wyścigowe!

Funkcjonariusze sprawdzają także stan trzeźwości kierujących pojazdami oraz stan techniczny pojazdów.

Apelujemy o rozsądek i przestrzeganie przepisów. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drodze.

asp. szt. Marcin Józwik

  • motocykl i policjant ruchu drogowego
  • radiowóz i policjanci w rejonie przejścia dla pieszych
  • radiowóz i policjantka z miernikiem prędkości
Powrót na górę strony