Aktualności

Tymczasowy areszt dla sprawców rozboju

Od 2 do 15 lat pozbawienia wolności grozi dwóm obywatelom Słowacji w wieku 33 i 38-lat. Sprawcy uderzyli i przewrócili na drogę 70-latka, a potem zabrali mu portfel z dokumentami i pieniędzmi. Już po kilkudziesięciu minutach zatrzymali ich policjanci ze Stoczka Łukowskiego. Mężczyźni usłyszeli zarzuty i najbliższe miesiące spędzą w tymczasowym areszcie.

W minioną środę policjanci ze Stoczka Łukowskiego zostali powiadomieni o rozboju do jakiego doszło na drodze w Zastawiu. Ze zgłoszenia wynikało, że podróżujący osobowym autem dwaj obcokrajowcy uderzyli i przewrócili na drogę 70-latka z gminy Stanin. Sprawcy zabrali pokrzywdzonemu portfel z dokumentami i pieniędzmi, a później bardzo szybko odjechali w kierunku Stoczka Łukowskiego.

Informacja o zdarzeniu natychmiast dotarła do miejscowych policjantów. Powiadomieni o rozboju mundurowi zauważyli jadący w centrum Stoczka Łukowskiego opisywany samochód. Zatrzymani do kontroli drogowej 33 i 38-latek ze Słowacji twierdzili, że nie mają nic wspólnego z rozbojem. Mundurowi nie uwierzyli w ich zapewnienia i po przeszukaniu znaleźli przy nich ponad 2 000 zł skradzione 70-latkowi. Znalezione przy nich pieniądze „co do złotówki” zgadzały się z kwotą jaką podał pokrzywdzony. Dodatkowo, kilkaset metrów od miejsca rozboju mundurowi znaleźli „wyczyszczony z gotówki” portfel pokrzywdzonego.

Sprawcy rozboju zostali zatrzymani i trafili dp policyjnej celi. Już usłyszeli zarzuty. Grozi im kara od 2 do nawet 15 lat pozbawienia wolności. Wczoraj łukowski sąd przychylił się do wniosku Policji oraz Prokuratury i zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy. 3 najbliższe miesiące 33 i 38-latek spędzą w tymczasowym areszcie.

aspirant sztabowy Marcin Józwik

 

Powrót na górę strony