Aktualności

Tragiczny wypadek w Zabielu

Niestety dzisiaj nad ranem zmarł 43-latek, który kierując wczoraj Renaultem zderzył się z ciężarowym Volvo. Do szpitala przewieziono też jadących z nim 6 i 8-latka. Na szczęście życiu chłopców nie zagraża niebezpieczeństwo. Teraz prowadzący postępowanie analizując między innymi zabezpieczone ślady ustalą okoliczności wypadku.

Wczoraj po godzinie 17.00 w Zabielu doszło do wypadku drogowego. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło tam do zderzenia się ciężarówki i busa. Mundurowi którzy przyjechali na miejsce zdarzenia ustalili, że kierujący ciężarowym Volvo 53-letni mieszkaniec gminy Stoczek Łukowski zderzył się z samochodem marki Renault Trafic którym kierował 43-latek z gminy Stanin. W wyniku wypadku kierujący busem doznał poważnych obrażeń ciała i został przetransportowany śmigłowcem LPR do specjalistycznego szpitala. NIestety życia mężczyzny nie udało się uratować, dziasiaj nad ranem pokrzywdzony 43-latek zmarł w szpitalu. Obrażeń ciała doznali też podróżujący w busie 6 i 8-latek. Na szczęście urazy jakich doznali chłopcy nie zagrażają ich życiu.

Pracujący na miejscu wypadku policjanci z łukowskiej drogówki ustali wstępnie, że kierujący busem 43-latek nie zachował szczególnej ostrożności na skrzyżowaniu dróg i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu ciężarówce. 53-latek z Volvo mówił policjantom, że hamując i zjeżdżając w lewą stronę próbował uniknąć zderzenia, jednak jak twierdził nie miał możliwości uniknięcia wypadku drogowego.

Teraz prowadzący postępowanie ustalając okoliczności zaistniałego wypadku przeanalizują między innymi zabezpieczone ślady, przesłuchają świadków i uczestników zdarzenia.

asp. szt. Marcin Józwik

 

Powrót na górę strony