Aktualności

Wyjechał z osiedlowej uliczki i potrącił dziewczynkę na przejściu

Z obrażeniami ciała do szpitala trafiła 12-latka, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Dziewczynka została potrącona przez kierującego samochodem Audi 45-latka. Na szczęście urazy jakich doznała nie zagrażają jej życiu i zdrowiu. Przypominamy, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych jest obowiązany zachować szczególną ostrożność.

Wczoraj przed południem dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na ulicy 11-Listopada. Ze zgłoszenia wynikało, że kierujący osobówką potrącił przechodzącą przez jezdnię pieszą. Mundurowi którzy przyjechali we wskazane miejsce ustalili, że w zdarzeniu uczestniczył samochód marki Audi, którym kierował 45-letni łukowianin i 12-latka. Pokrzywdzona dziewczynka z miejsca wypadku została odwieziona karetką do szpitala. Na szczęście okazało się, że urazy jakich doznała pokrzywdzona nie są groźne.

Pracujący na miejscu wypadku policjanci z łukowskiej drogówki ustalili wstępnie, że kierujący Audi mężczyzna  wyjeżdżając z osiedlowej uliczki skręcił w prawo w ulicę 11-Listopada i tam potrącił znajdująca się na przejściu dziewczynkę. Mężczyzna mówił mundurowym, że „oślepiło go słońce, że nie zauważył 12-latki na pasach”.

Ujęcie z monitoringu na którym widać potrąconą dziewczynkę na przejściu oraz osobowe auto.

Teraz prowadzący postępowanie ustalą szczegóły i dokładne okoliczności zdarzenia, przeanalizują zapis kamer miejskiego monitoringu, który zarejestrował moment zaistnienia wypadku.

Zdarzenie zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu publikujemy ku przestrodze, aby pokazać, że chwila nieuwagi na jezdni może doprowadzić do tragedii.

Przypominamy -  kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście. Pamiętajmy też, że pieszemu zabrania się wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

asp. szt. Marcin Józwik

 

Powrót na górę strony