Aktualności

Czołowe zderzenie busa i osobówek

Trzy uszkodzone samochody i trzy osoby z obrażeniami ciała. To skutki wypadku drogowego do jakiego doszło w sobotę na ulicy Świderskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Oplem Movano zjechał na lewy pas jezdni i zderzył się z jadącym z przeciwka Mercedesem, w którego następnie uderzyło Audi. Okazało się, że kierujący busem miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W sobotni wieczór łukowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Świderskiej. Ze zgłoszenia wynikało, że zderzyły się tam trzy pojazdy, że są tam osoby wymagające pomocy medycznej.

Mundurowi którzy przyjechali we wskazane miejsce ustalili, że w wypadku brał udział samochód marki Opel Movano którym kierował 53-latek z powiatu radzyńskiego, samochód marki Mercedes którego kierującym był 76-letni łukowianin oraz Audi, którym kierował 40-letni mieszkaniec gminy Stanin. Trzej kierujący tych pojazdów doznali obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala. Okazało się, że 53-latek z Opla i 76-latek z Mercedesa doznali poważnych obrażeń ciała, ich stan określany jest jako bardzo ciężki.

Pracujący na miejscu wypadku policjanci z łukowskiej drogówki ustalili wstępnie, że kierujący Oplem zjechał na lewy pas jezdni i zderzył się z jadącym z przeciwka samochodem marki Mercedes. Wskutek zderzenia na tył Mercedesa najechał jadący za nim samochód marki Audi. Mundurowi ustalili również, że kierujący Oplem 53-latek miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Teraz policjanci pod nadzorem Prokuratora przeprowadzą postępowanie, które szczegółowo wyjaśni dokładny przebieg i okoliczności tego zdarzenia.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

 

asp. szt. Marcin Józwik

 

Powrót na górę strony