Aktualności

Dzięki pomocy dzielnicowej bezdomny ma już „dach nad głową”

„...Jest to osoba bardzo oddana i zaangażowana w swoją pracę, bardzo życzliwa, miła i z całym sercem wykonująca swoje obowiązki...”. To fragment listu i słowa o mł. asp. Karolinie Koniecznej, która zainteresowała się losem i pomogła bezdomnemu 48-latkowi.

Do łukowskiej komendy wpłynął krótki list, w którym 48-latek zwracając się do Komendanta Powiatowego Policji w Łukowie, wyraził swoją wdzięczność dla mł. asp. Karoliny Koniecznej.

Kilka tygodni temu dzielnicowa zainteresowała się losem bezdomnego 48-latka. Mężczyzna mieszkał w pustostanach i opuszczonych budynkach gospodarczych. Oprócz przekazywanej odzieży i żywności mł. asp. Karolina Konieczna umożliwiła bezdomnemu kontakt z lekarzem, który zapewnił mu leczenie szpitalne. Później dzięki jej determinacji i zaangażowaniu mężczyzna znalazł miejsce gdzie może aktualnie mieszkać. W swoim liście 48-latek oprócz podziękowań napisał między innymi, że dzielnicowa zmieniła jego podejście do życia, i wskazała mu dalszą drogę ku lepszemu życiu.

Mł. asp. Karolina Konieczna, twierdzi że nie zrobiła nic szczególnego, że dewiza „Pomagamy i chronimy” to nie jest pusty frazes, a motto którym kieruje się podczas codziennej służby.

asp. szt. Marcin Józwik

Powrót na górę strony