Aktualności

Motocyklista bez uprawnień i bez wyobraźni

Sądowy zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, ograniczenie wolności a nawet kara aresztu, to konsekwencje z jakimi musi liczyć się 30-latek. Młody mężczyzna nie dość, że nie miał uprawnień do kierowania motocyklem, to wyprzedzał „na zakazie” i jechał ponad 166 km/h. Wkrótce jego sprawą zajmie się Sąd.

W sobotnie popołudnie patrolujący okolice Stoczka Łukowskiego policjanci z łukowskiej drogówki zauważyli motocyklistę, który nie zważając na „zakaz wyprzedzania” wyprzedził jadący przed nim w tym samym kierunku samochód. To nie było jego jedynie przewinienie. Mundurowi sprawdzili prędkość jadącego jednośladu. Okazało się, że motocyklista poruszał się w obszarze niezabudowanym z prędkością przekraczająca 166 km/h.

Zatrzymany do kontroli drogowej 30-latek z gminy Łuków nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojego postępowania, chciał jak najszybciej zakończyć „spotkanie z policjantami”. Bardzo szybko okazało się dlaczego. Mundurowi ustalili, że kierujący motocyklem marki Suzuki 30-latek nie ma uprawnień do kierowania takim pojazdem.

Wkrótce jego sprawą zajmie się Sąd. Za naruszenie zakazu wyprzedzania, jazdę z nadmierną prędkością i kierowanie motocyklem bez uprawnień grozi mu wysoka grzywna, ograniczenie wolności a nawet kara aresztu. Dodatkowo 30-latek musi się też liczyć z sądowym zakazem kierowania pojazdami.

Kolejny raz apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy, że w Polsce obowiązują następujące limity prędkości:

Obszar zabudowany – 50 km/h

Poza obszarem zabudowanym :

Droga jednojezdniowa – 90 km/h

Droga dwujezdniowa – 100 km/h

Drogi ekspresowe:

Droga jednojezdniowa – 100 km/h

Droga dwujezdniowa – 120 km/h

Autostrady – 140 km/h

Strefy zamieszkania – 20 km/h.

 

asp. szt. Marcin Józwik

Powrót na górę strony