Aktualności

Nietrzeźwy 16-latek za kierownicą osobówki

Policjanci postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę opla, który nocą na widok radiowozu zjechał nagle w boczną uliczkę. Wewnątrz auta było pięcioro nastolatków, a za kierownicą Corsy siedział 16-latek. To oczywiste, że nie miał prawa jazdy, ale jakby tego było jeszcze mało, był pod działaniem ponad promila alkoholu w organizmie. Teraz o „wyczynie” nastolatków zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny i Nieletnich.

W sobotnio-niedzielną noc patrolujący ulice miasta policjanci zauważyli jadący drogą samochód marki Opel Corsa. Mundurowi zwrócili uwagę, że „na ich widok” kierujący osobówką zjechał nagle w boczną ulicę, tam został zatrzymany do kontroli. Policjanci domyślili się, że jadący osobówką chcą uniknąć kontroli i nie pomylili się. Wewnątrz auta było pięcioro nastolatków. Okazało się, że Corsą kierował 16-latek z gminy Łuków. To oczywiste, że nie miał prawa jazdy, ale jakby tego było jeszcze mało, to był on pod działaniem alkoholu. Po sprawdzeniu okazało się, że miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Na tym nie zakończyła się kontrola drogowa. Policjanci ustalili też, że dwie nastoletnie koleżanki i dwóch nastoletnich kolegów kierowcy też znajdowali się pod działaniem alkoholu. Kierujący Oplem 16-latek mówił policjantom, że to jeden z kolegów – syn właściciela samochodu – namówił go do kierowania pojazdem ojca, mieli tylko pojechać na stację paliw.

Mimo późnej godziny nocnej, a w zasadzie już wczesno porannej pory, o wyczynie nastolatków powiadomiono ich rodziców i opiekunów, którzy odebrali swoje pociechy z komendy policji.

Teraz o „wyczynie” nastolatków zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny i Nieletnich, które wkrótce zajmie się ich sprawą.

Niestety minione dni pokazały, że to nie tylko nastolatkowie nie mieli wyobraźni. W ubiegłym tygodniu łukowscy policjanci zatrzymali ośmiu kierujących pojazdami „na podwójnym gazie”.

Kolejny raz przypominamy i apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i ryzykowania jazdy pod jego wpływem. Pamiętajmy nawet najmniejsza ilość alkoholu obniża koncentrację i opóźnia reakcję kierującego.

asp. szt. Marcin Józwik

 

Powrót na górę strony