Aktualności

Tragiczny wypadek w gospodarstwie rolnym

Do tragicznego wypadku w gospodarstwie rolnym doszło w minioną sobotę w gminie Stanin. 27-latek który miał podłączyć przyczepę do pojazdu został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Niestety mimo podjętej reanimacji, życia mężczyzny nie udało się uratować.

Łukowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury prowadzą postępowanie w sprawie wypadku, do jakiego doszło w minioną sobotę w gminie Stanin. Ze zgłoszenia jakie dotarło do mundurowych wynikało, że 27-latek na terenie posesji został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Niestety młody mężczyzna doznał obrażeń ciała i mimo reanimacji zmarł.

Pracujący na miejscu zdarzenia mundurowi ustalili wstępnie, że 27-latek miał dołączyć przyczepę do ciągnika rolniczego. Najprawdopodobniej wtedy doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

Teraz prowadzący postępowanie ustalą szczegóły i dokładne okoliczności zdarzenia, przesłuchają między innymi ustalonych świadków.

Przypominamy i apelujemy: okres prac polowych to czas kiedy szczególnie często dochodzi do wypadków. Ich przyczyną zwykle jest niezachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, nieuwaga i zmęczenie. Nie podchodźmy do wykonywanych prac w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

asp. szt. Marcin Józwik

 

Powrót na górę strony