Aktualności

Pyton królewski znaleziony w podłukowskim lesie

Niecodzienną interwencję realizowali wczoraj łukowscy policjanci. 28-latka powiadomiła mundurowych, że jadąc przez las zauważyła węża, który pełzał w pobliskie pola. Mundurowi podczas poszukiwań znaleźli egzotycznego gada w uprawie kukurydzy. Teraz ustalają w jaki sposób ponad metrowy pyton królewski znalazł się w podłukowskim lesie.

Wczoraj po południu łukowscy policjanci zostali powiadomieni o nietypowym znalezisku. 28-latka zgłosiła, że w pobliżu Krynki na leśnej drodze zauważyła węża. Kontaktując się z lekarzem weterynarii ustaliła, że najprawdopodobniej jest to pyton królewski.

Zanim dojechali tam policjanci, wąż uciekł w pobliskie pole porośnięte kukurydzą. Tam odnaleźli go i zabezpieczyli łukowscy mundurowi. Okazało się, że odnaleziony gad miał ponad metr długości. Niecodzienne znalezisko policjanci przekazali strażakom, którzy przekażą je przedstawicielowi organizacji zajmującej się zwierzętami.

Teraz łukowscy policjanci ustalają w jaki sposób egzotyczny pyton królewski, który jest gatunkiem chronionym, znalazł się w lesie i kto był jego właścicielem.

asp. sz. Marcin Józwik

Powrót na górę strony