Aktualności

Bądźmy bezpieczni na drodze! Stop Agresji

Data publikacji 16.06.2023

Na drogach powiatu łukowskiego prowadzimy wzmożone działania kontrolno-prewencyjne „Stop Agresji”. Kontrolujemy prędkość kierujących pojazdami przy użyciu mierników prędkości i videorejestratorów. Zachowanie uczestników ruchu drogowego będziemy obserwować również z powietrza, przy pomocy policyjnego drona. Apelujemy o przestrzeganie przepisów drogowych!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie kontynuują rozpoczęte kilka dni temu działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg. Dziś i jutro - 16 i 17 czerwca przeprowadzimy działania pod kryptonimem „Stop Agresji”.

Głównym celem prowadzonej akcji jest podniesienie świadomości i odpowiedzialności za bezpieczeństwo na drogach u wszystkich uczestników ruchu. W działania zaangażowani będą funkcjonariusze wyposażeni w laserowe mierniki prędkości, alkomaty i narkotesty. W pracy wspomogą nas funkcjonariusze ruchu drogowego z sąsiednich powiatów w nieoznakowanych radiowozach wyposażonych w videorejastratory oraz patrol ruchu drogowego z KWP w Lublinie wraz z policyjnym dronem.

Policjanci największą uwagę zwrócą na eliminowanie wykroczeń będących przyczyną wypadków drogowych, w szczególności dotyczących przestrzegania ograniczeń prędkości, wyprzedzania w miejscach niedozwolonych i nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu. Będziemy obserwować zachowanie kierujących wobec pieszych w rejonach przejść, oraz stosowanie się do znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej.

W różnych punktach powiatu łukowskiego sprawdzimy trzeźwość kierujących pojazdami oraz ich stan psychofizyczny.

Podczas działań zwrócimy także uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego: pieszych, kierujący rowerami, hulajnogami i innymi urządzeniami wspomagającymi ruch. 

Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i rozsądek. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo!

 

młodszy aspirant Maciej Zdunek

Powrót na górę strony