Aktualności

Sześciolatek został potrącony przez ciężarówkę

Data publikacji 07.06.2023

Do groźnego potrącenia 6-letniego chłopca doszło wczoraj w Trzebieszowie, powiat łukowski. Chłopiec rowerkiem wyjechał wprost pod nadjeżdżającą ciężarówkę, doznał obrażeń ciała i śmigłowcem został przewieziony do szpitala. Apelujemy, aby nie pozostawiać dzieci bez nadzoru opiekunów.

We wtorek około godziny 19:00 policjanci z łukowskiej komendy zostali poinformowani o potrąceniu przez samochód ciężarowy 6-letniego rowerzysty.  Do tego zdarzenia doszło poza obszarem zabudowanym miejscowości Trzebieszów. Jak ustalili funkcjonariusze chłopiec poruszający się dziecięcym rowerem, wyjechał na jezdnię drogi wojewódzkiej nr 806 bezpośrednio przed pojazd ciężarowy z naczepą, którym kierował 26- letni mieszkaniec gminy Stanin. Chłopiec doznał obrażeń ciała i został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Warszawie. Na szczęście, obrażenia ciała jakich doznał nie zagrażają jego życiu. Kierujący pojazdem ciężarowym był trzeźwy.

Policjanci pod nadzorem Prokuratora przeprowadzą postępowanie, które szczegółowo wyjaśni dokładny przebieg i okoliczności tego zdarzenia.

Przypominamy, że dziecko w wieku do 10 lat może kierować rowerem po drodze pod opieką osoby dorosłej.

W 2022 roku na drogach województwa lubelskiego miało miejsce 159 wypadków z udziałem rowerzystów w wyniku których doznali oni poważnych obrażeń ciała, a 13 osób ponisło śmierć. Apelujemy o zachowanie rozwagi i stosowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa i ruchu drogowego.

 

młodszy aspirant Maciej Zdunek

Powrót na górę strony