Aktualności

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskich Zawodów Policjantów dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2023”.

Dzielnicowi z Łukowa, Adamowa i Stoczka Łukowskiego podnosząc poziom wiedzy i umiejętności rozpoczęli rywalizację o tytuł „Dzielnicowego Roku 2023”. Między innymi w ten sposób poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, aby jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu.

Nie od dziś wiadomo, że to właśnie dzielnicowy jako policjant pierwszego kontaktu odgrywa w społeczeństwie niezwykle ważną rolę. Każdego dnia podejmuje on trudne interwencje i pomaga rozwiązywać poważne rodzinne problemy. To policjant, który stoi na straży prawa, ale przede wszystkim jest tam, gdzie dzieje się krzywda i potrzebna jest pomoc.

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Łukowie rozpoczęły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów dzielnicowychDzielnicowy Roku”. Jak co roku dzielnicowi podnosząc poziom wiedzy i umiejętności, a tym samym skuteczności realizowanych zadań wzięli udział w zawodach. Rywalizacja jest formą doskonalenia zawodowego, funkcjonariusze poszerzają w ten sposób swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, aby jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu. Rozegrany na początku zawodów test wiedzy policyjnej obejmował problematykę z zakresu działania policjantów służby prewencyjnej, ukierunkowaną na profilaktykę społeczną i prewencję kryminalną.

Wkrótce zwycięzcy powiatowych eliminacji będą reprezentować łukowską komendę w zawodach na szczeblu wojewódzkim.

asp. szt. Marcin Józwik

Powrót na górę strony