Aktualności

Kolejny „Dzień otwarty” w łukowskiej Komendzie Policji

Nie co dzień zdarza się by łukowscy policjanci gościli w swojej jednostce licznie zgromadzoną młodzież. Okazją do poznania codziennej policyjnej służby były kolejne już „Dni otwarte” w Komendzie Powiatowej Policji w Łukowie. Tym razem skorzystali z niej uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie.

Korzystając z „Dni otwartych” tym razem łukowską Komendę Policji zwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie. Przedsięwzięcie było doskonałą okazją do przybliżenia młodzieży tajników pracy policjantów. Mundurowi zachęcając uczniów do wstąpienia w szeregi Policji opowiedzieli między innymi o szczegółach dotyczących procedury kwalifikacyjnej do służby. W trakcie kilkugodzinnego spotkania uczniowie mieli możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o zawodzie policjanta i zapoznania się w praktyce z jego specyfiką.

Policjanci chętnie opowiadali o swojej służbie i o swoich pasjach, które mogą też rozwijać w tej formacji. Przewodnik psa służbowego mówił o więzi wiążącej go z owczarkiem niemieckim, z którym pełni służbę od ponad 5 lat. Opowiadał też o tym jak zostać policjantem pracującym na co dzień z psem służbowym i o umiejętnościach policyjnych czworonogów.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu znajdującego się na wyposażeniu łukowskich policjantów. Policjant z Wydziału Prewencji zaprezentował sprzęt do ochrony osobistej używany podczas zabezpieczania imprez masowych i meczów oraz broń będącą na wyposażeniu łukowskich policjantów. Niezapomniane  emocje wzbudziła prezentacja sprzętu techników kryminalistyki i motocykli policjantów z drogówki.

Niewątpliwie „Dni otwarte” w łukowskiej komendzie pomogą młodym ludziom w podejmowaniu decyzji przy planowaniu drogi zawodowej i mogą zachęcić do rozpoczęcia kariery w policyjnym mundurze. Mamy nadzieję, że ta wizyta pozwoliła skonfrontować im wyobrażenia z rzeczywistością i pokazała na czym „od kuchni” polega służba w Policji.

asp. szt. Marcin Józwik

Powrót na górę strony