Aktualności

"Dzień Otwarty" w łukowskiej komendzie

Data publikacji 24.05.2023

Jakie wymagania musi spełnić kandydat do służby w Policji, jakie trzeba mieć umiejętności i predyspozycje by zostać policjantem, jak wygląda sama służba? To w ramach "Dnia Otwartego" łukowskiej komendy, na te oraz inne pytania usłyszeli wczoraj odpowiedź uczniowie trzeciej klasy o profilu policyjnym z Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym.

Wczoraj łukowscy policjanci zorganizowali "Dzień Otwarty" swojej jednostki. Z zaproszenia mundurowych skorzystali uczniowie trzeciej klasy o profilu policyjnym z Zespołu Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym. Podczas kilkugodzinnego spotkania, młodzież przede wszystkim zdobyła informacje o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach, które są niezbędne do pełnienia służby w Policji. Uczniowie dopytywali się o możliwość dopasowania profilu służby w Policji do osobistych zainteresowań. Prowadzący spotkanie informowali o możliwościach rozwoju zawodowego i awansu nowych policjantów. Uczniowie poznali też strukturę funkcjonowania jednostki i zweryfikowali swoje wyobrażenia o zawodzie policjanta, a także zapoznali się w praktyce z jego specyfiką.

„Przyszli policjanci” zapoznali się również z wyposażeniem którym dysponują łukowscy mundurowi. Każdy z nich miał możliwość obejrzenia i dotknięcia wyposażenia policyjnego, które mundurowi wykorzystują w trakcie swej służby. Uczniów bardzo zaciekawiły także przekazane im przez technika kryminalistyki informacje i różne ciekawostki z jakimi spotykają się śledczy na miejscu zdarzeń kryminalnych. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali o sposobach ujawniania i zabezpieczania śladów na miejscu przestępstwa. Oprócz wyposażenia radiowozów, specyfiki i sposobu pełnienia służby przez policjantów z drogówki, dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyły się też pomieszczenia dla osób zatrzymanych oraz stanowisko dyżurnego jednostki.

Wszyscy uczniowie zgodnie twierdzą, że służba w policji to ich wymarzony zawód. Życzymy im wytrwałości w dążeniu do zrealizowania swoich marzeń w rzeczywistości.

asp. szt. Marcin Józwik

 

  • policjanci i uczniowie w sali konferencyjnej
  • uczeń ze sprzętem policyjnym, w tle ekran monitora
  • uczniowie i technik kryminalistyki przy karcie daktyloskopijnej
  • uczniowie w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych
  • policjant i pies, w tle uczniowie i radiowóz
  • uczniowie i policjantka przy motocyklu policyjnym
Powrót na górę strony