Aktualności

Dzień Kobiet z łukowską drogówką

Dzisiaj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzą akcję pod nazwą "Dzień Kobiet z łukowską drogówką”. Celem akcji jest przede wszystkim edukacja i profilaktyka z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym skierowana zarówno do kobiet jak i mężczyzn.

Dzisiaj - 8 marca policyjne patrole będą zwracały szczególną uwagę na kobiety za kierownicą, które tego dnia poruszają się po drogach powiatu łukowskiego.

Policjanci będą kontrolowali na ulicach samochody, zwłaszcza te, którymi kierują panie.  Funkcjonariusze zwrócą też uwagę na kobiety – rowerzystki i piesze. Policjanci będą rozmawiali  z paniami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwracając uwagę na to, że przykład dawany przez matki, babcie, partnerki zapada w pamięć – często na całe życie.

Z paniami w trakcie kontroli mundurowi rozmawiać także będą o zasadach bezpiecznej jazdy. Mundurowi wskażą też na właściwe postawy kobiet za kierownicą, które okazują  życzliwość na drodze innym użytkownikom.

Policjanci z łukowskiej drogówki w tym wyjątkowym dniu podczas kontroli  wręczaą Paniom kwiatki. Wszystkim Paniom życzymy by taką postawę prezentowały na co dzień,  nie tylko w dniu ich święta.

asp. szt. Marcin Józwik

Powrót na górę strony