Aktualności

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 20 do 26 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw

Obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych. Porad udzielą prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści.

Osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z porad udzielanych przez policjantów w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Łukowie przy ul. Międzyrzeckiej 9 w godzinach 7:30 – 15:30.  Natomiast w środę 22 lutego, w Międzynarodowym Dniu Ofiar Przestępstw, policyjni specjaliści będą udzielać porad zainteresowanym osobom do godziny 20.00.

Informujemy również, że na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości dostępna jest strona internetowa www.pokrzywdzeni.gov.pl na której znajdują się informacje o prawach osób pokrzywdzonych przestępstwem, „Informator dla pokrzywdzonego” oraz baza danych o instytucjach i organizacjach pozarządowych udzielających ofiarom przestępstw wsparcia psychologicznego i informacji prawnej, z podziałem na województwa.

asp. szt. Marcin Józwik

Powrót na górę strony