Aktualności

Finał filmowego konkursu za nami

Reakcja na przemoc, agresję i krzywdzące zachowania wśród młodzieży były tematem przewodnim konkursu skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych. Tym razem uczestnicy zmagań realizowali krótkometrażowe filmy poruszające tą problematykę. Wczoraj konkurs został rozstrzygnięty, a laureaci otrzymali wartościowe nagrody.

Policjanci z Wydziału Prewencji łukowskiej komendy i przedstawiciele Starostwa Powiatowego zorganizowali konkurs prewencyjny skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Organizatorzy chcieli zainteresować młodzież profilaktyką społeczną, w szczególności tematem empatii, szacunku i otwarcia dla drugiego człowieka. Uczestnicy konkursu musieli zrealizować krótkometrażowy film nawiązujący do pozytywnych postaw człowieka, kształtujących wrażliwość i „ludzkie odruchy” wobec pokrzywdzonych agresją i przemocą.

Młodzież realizująca filmy włożyła ogrom starań i wykazała się niesamowitymi zdolnościami. Zrealizowane przez uczniów szkół ponadpodstawowych filmy w różnorodny sposób przedstawiały problemy młodzieży widziane „ich oczami”. Techniki wykorzystane przy produkcji i realizacji filmów wzbudziły ogromny podziw i zachwyt komisji konkursowej. Jurorzy nie mieli łatwego zadania. Finałowa prezentacja trzech najlepszych filmów odbyła się wczoraj w sali kinowej Łukowskiego Ośrodka Kultury. Licznie zgromadzeni widzowie mieli możliwość obejrzenia wyprodukowanych przez uczniów filmów, każdy z nich został nagrodzony gromkimi brawami. Autorzy prezentowanych filmów przedstawili zagadnienia i problemy, które nurtują ich rówieśników, pokazali sposoby rozwiązań sytuacji konfliktowych.

Po prezentacji krótkometrażowych „dzieł” Komendant Powiatowy Policji w Łukowie podinsp. Leszek Misiak i Wicestarosta Łukowski Janusz Kozioł wręczyli laureatom gali finałowej wartościowe nagrody. Doceniając kunszt, walory artystyczne i przekazane treści jurorzy przyznali I miejsce uczniom Zespołu Szkół nr 2 im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie. Tuż za nimi „uplasowali się” uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łukowie. Natomiast film zrealizowany przez uczniów Zespołu Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie pozwolił im na zajęcie III miejsca w zaciętej rywalizacji.

Wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom dziękujemy za kreatywność i zaangażowanie, a laureatom gali finałowej gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych zmaganiach.

asp. szt. Marcin Józwik

Powrót na górę strony