"...służyć wiernie Narodowi..." Nowi policjanci złożyli ślubowanie - Aktualności - KPP Łuków

Aktualności

"...służyć wiernie Narodowi..." Nowi policjanci złożyli ślubowanie

Data publikacji 15.01.2021

W szeregi łukowskiej Policji wstąpili kolejni stróże prawa, którzy z powodzeniem przeszli wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego. Rotę ślubowania przyjął od nich Komendant Powiatowy Policji w Łukowie podinsp. Leszek Misiak. Już wkrótce młodzi policjanci rozpoczną szkolenie podstawowe, by po jego ukończeniu skutecznie i profesjonalnie służyć społeczeństwu.

Dzisiejsza uroczystość ślubowania nowo przyjętych funkcjonariuszy z powodu obowiązującego reżimu sanitarnego miała bardziej skromny charakter niż w latach ubiegłych. Komendant Powiatowy Policji w Łukowie podinsp. Leszek Misiak przyjął ślubowanie od 3 nowych policjantów. Świadkami ślubowania w ograniczonym zakresie byli przedstawiciele kadry kierowniczej łukowskiej komendy. Niestety w uroczystości nie mogły uczestniczyć rodziny i bliscy nowych stróży prawa.

Podinsp. Leszek Misiak w swoim przemówieniu przywitał w szeregach mundurowych nowo przyjętych policjantów, życząc im sukcesów podczas nauki w szkole policji, a także w późniejszej służbie. Podkreślił, że codzienną służbę powinni pełnić godnie i traktować ją z najwyższą powagą. Komendant Powiatowy Policji w Łukowie zwrócił szczególną uwagę na to, że policjantem jest się nie tylko podczas pełnienia służby, ale także w czasie wolnym od niej, o czym wszyscy policjanci powinni zawsze pamiętać.

W najbliższym czasie policjanci, którzy złożyli dzisiaj ślubowanie, rozpoczną kilkumiesięczny kurs podstawowy w szkole policyjnej. Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych zasilą szeregi łukowskiej komendy.

Nowo przyjętym życzymy sukcesów, wytrwałości i wielu awansów!

asp. szt. Marcin Józwik

  • nowo przyjęci policjanci składają ślubowanie
  • Komendant wręcza legitymację służbową nowo przyjętej policjantce